Balneoterapie - zábaly

- doba působení je podle stavu klienta obvykle 20 – 60 minut

Skořicové zábaly

Ozonové zábaly

Zábal s celustin gelem

Rašelinový jednorázový lokální

 

Skořicové zábaly

Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou

Historie:

Metoda byla vyvinuta v USA, kde se také nejvíce používala a kde již více než 20 let patří ke standartní nabídce služeb všech dobrých kosmetických salónů. Ze Spojených států se rozšířila přes Střední a Jižní Ameriku a  zvlášť dobře se ujala v Asii a Austrálii.

V západní a střední Evropě se tato metoda poprvé objevila koncem sedmdesátých let. Nicméně, kromě několik málo salónů se příliš neujala. Podle nás je důvodem fakt, že ošetřujíím tuto metodu nikdo neosvětlil a nenabídl školení čí poradenskou službu.

Kontraindikace

Fungování :

Přípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

Krém má 2 úlohy : 

Celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně.

Skořicový krém sám o sobě nemůže způsobit úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu kůže. Je třeba aby toxiny a odpadní látky uvolněné z buněk byly také odvedeny systémem, který je k tomu určený.

Toto zajištuje druhá fáze techniky - bandáž.

Provádí se pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárust vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy  jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z oganismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních. Doporučujeme proto v den procedury postupne vypit 2-2,5L vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému - což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skořicový zábal, při kontrolovaném příjmu 2-2,5 l tekutin denně, lze po každé proceduře očekávat velmi znatelné úbytky na objemu (několik centimetrů).

Následná péče:
Po úspěšné kůře doporučujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledků, příp. anticelulitikum k domácí péči.

Ozonové zábaly

Varianty léčby jsou určovány individuálně podle stadia a formy celulitidy, objemu zasaženého povrchu, stáří, patologie, individuálních rysů organismu (citlivost, bolest atd.). Obvykle terapie zahrnuje 10 až 20 aplikací, 1–3 za týden. Pozitivní výsledky léčby jsou pozorovány už po 3. – 5. aplikaci. Podstatný rozdíl ozonolipolýzy (zničení tukové tkáně ozonem) od jiných forem lipolýzy (mechanické, elektrické, ultrazvukové, chemické) je spojení místního účinku podpory štěpení tuků a systémového detoxikačního a revitalizačního účinku. Ozon zvýší kyslíkový transport krve a oxidační potenciál organismu. Dochází ke stimulaci buněčných procesů, aktivuje lipidovou výměnu a spustí mechanismus přirozeného zpracování tuků bioxidací mastných kyselin na uhlohydráty jako vlastní energii organismu. Účinek terapie nespočívá pouze v odstranění tuku, ale také v navrácení pružnosti a vzhledu pokožky. Ozon normalizuje struktury pojivové tkáně a obnovuje jejich metabolismus. Celulitida není nezávislá lokální patologie, ale projev celkového stavu organismu. Proto bez odstranění příčin není možné léčit důsledek. Ozonová terapie působí komplexně na celý organismus od buněčné po systémovou úroveň. Pravidelná půlroční ozonová terapie poskytuje dostatečnou prevenci organismu proti „oxidačnímu stresu“, a tím i celulitidě. Na základě mnoha zkušeností můžeme prohlásit, že ozonoterapie je jedna z nejlepších metod prevence a léčby celulitidy.

Fungování :

Přípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

Vtírání aktivního ozonu. Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu, regenerační a relaxační.

Po masáži se provede tlakový zábal. Díky stlačení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží- velmi účinné na celulitidu. Zábal se dává po vmasírování ozónového krému a tím se zvyšuje jeho vstřebávání do tkání. Zábal zasahuje břicho, hýždě, dolní končetiny v oblasti stehen. Doba zábalu trvá 15-30 minut, což je ideální čas pro vstřebání ozónu…

Následná péče:
Po úspěšné kůře doporučujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledků, příp. anticelulitikum k domácí péči.

Zábal s celustin gelem

Celustin gel – tlumí projevy celulitidy

 Masážní gelová kompozice s vysokým obsahem rostlinných extraktů a silic. Způsobuje místní prohřátí a prokrvení tkáně a tím zvyšuje látkovou výměnu a urychluje odbourávání tukových buněk. Aktivní látky zvyšují elasticitu a rozpouští drobné jizvičky v podkoží. Pro dosažení maximálního účinku doporučujeme problematické partie těla procvičit. Společné působení silic a lehkého procvičení vede k likvidaci tukových buněk a vyhlazení pokožky. Aroma použitých silic stimuluje, působí jako afrodiziakum a upravuje krevní oběh.

Použití:

Fungování :

Přípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

aplikujte v místech výskytu tzv. pomerančové kůže. Neaplikujte na sliznice a otevřené rány. Směs vykazuje silný zahřívací efekt. Přírodní aktivní látky mohou být silným alergenem, doporučujeme proto před plošným použitím přípravku nejprve provést test kožní dráždivosti. 

Kontraindikace:

Nejsou známy případy nežádoucích interakcí na léky či potravinové doplňky. Nejsou známa omezení v době těhotenství, nebo při kojení.

Rašelinové zábaly

Rašelina je podávaná v polopropustných membránových igelitových sáčcích určených na jednorázové použití – splňuje i ty nejnáročnější hygienické požadavky.

Působení:

Termofyzikální

Z jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelná setrvačnost, která je v porovnání s vodou několikanásobně delší. Této vlastnosti je využíváno při léčbě suchým teplem.

Biochemické

Rašelina je tvořena více než stovkou rostlin, rostoucích v úrodné půdě. Skrývá nespočetné množství živin, přírodních stopových prvků, minerály a látky, které se snadno vstřebávají přes lidskou pokožku. Je bohatá na organické látky, a to hlavně na huminové kyseliny a lipidy, pryskyřice a přírodní minerály.
Příznivě ovlivňuje obnovu kožních buněk, má výrazné antioxidační účinky, působí antibakteriálně a posiluje imunitu. Působí celkově harmonizačně na biochemii lidského těla.
Svým složením zvyšuje prokrvení, zlepšuje činnost svalstva a kloubů, podporuje rychlejší vstřebávání krevních výronů, zlepšuje hojení těžkých kožních ekzémů, zlepšuje stav pomerančové pokožky a mnohé jiné.

Tepelný zábal doporučujeme při:

Kontraindikace pro rašelinový zábal: