Balneoterapie - zábaly

- doba pùsobení je podle stavu klienta obvykle 20 – 60 minut

Skoøicové zábaly

Ozonové zábaly

Zábal s celustin gelem

Rašelinový jednorázový lokální

 

Skoøicové zábaly

Skoøicový zábal je kosmetická metoda využívána pøi tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kùže postižené celulitidou

Historie:

Metoda byla vyvinuta v USA, kde se také nejvíce používala a kde již více než 20 let patøí ke standartní nabídce služeb všech dobrých kosmetických salónù. Ze Spojených státù se rozšíøila pøes Støední a Jižní Ameriku a  zvl᚝ dobøe se ujala v Asii a Austrálii.

V západní a støední Evropì se tato metoda poprvé objevila koncem sedmdesátých let. Nicménì, kromì nìkolik málo salónù se pøíliš neujala. Podle nás je dùvodem fakt, že ošetøujíím tuto metodu nikdo neosvìtlil a nenabídl školení èí poradenskou službu.

Kontraindikace

Fungování :

Pøípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

Krém má 2 úlohy : 

Celý proces vede k pøirozené detoxikaci tkánì.

Skoøicový krém sám o sobì nemùže zpùsobit úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu kùže. Je tøeba aby toxiny a odpadní látky uvolnìné z bunìk byly také odvedeny systémem, který je k tomu urèený.

Toto zajištuje druhá fáze techniky - bandáž.

Provádí se pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnomìrný tlak na všechny ošetøované èásti tìla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenèí, zpùsobuje nárust vnitøního tlaku v mezibunìèném prostoru. Lymfatické a krevní cévy  jsou pøipraveny odvádìt pøebyteènou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výmìny. Takto putují toxické látky až do orgánù kterými jsou vylouèeny z tìla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z oganismu dobøe vyluèovat, je tøeba zajistit dostatek tekutin v tkáních. Doporuèujeme proto v den procedury postupne vypit 2-2,5L vody. Dodržování pitného režimu bìhem celé kùry je velmi dùležité. Dostatek tekutin zajišuje dobrou funkci trávicího a vyluèovacího systému - což se projeví i na zdravìjším vzhledu kùže. Jen dobøe zavodnìná tkáò se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skoøicový zábal, pøi kontrolovaném pøíjmu 2-2,5 l tekutin dennì, lze po každé proceduøe oèekávat velmi znatelné úbytky na objemu (nìkolik centimetrù).

Následná péèe:
Po úspìšné kùøe doporuèujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledkù, pøíp. anticelulitikum k domácí péèi.

Ozonové zábaly

Varianty léèby jsou urèovány individuálnì podle stadia a formy celulitidy, objemu zasaženého povrchu, stáøí, patologie, individuálních rysù organismu (citlivost, bolest atd.). Obvykle terapie zahrnuje 10 až 20 aplikací, 1–3 za týden. Pozitivní výsledky léèby jsou pozorovány už po 3. – 5. aplikaci. Podstatný rozdíl ozonolipolýzy (znièení tukové tkánì ozonem) od jiných forem lipolýzy (mechanické, elektrické, ultrazvukové, chemické) je spojení místního úèinku podpory štìpení tukù a systémového detoxikaèního a revitalizaèního úèinku. Ozon zvýší kyslíkový transport krve a oxidaèní potenciál organismu. Dochází ke stimulaci bunìèných procesù, aktivuje lipidovou výmìnu a spustí mechanismus pøirozeného zpracování tukù bioxidací mastných kyselin na uhlohydráty jako vlastní energii organismu. Úèinek terapie nespoèívá pouze v odstranìní tuku, ale také v navrácení pružnosti a vzhledu pokožky. Ozon normalizuje struktury pojivové tkánì a obnovuje jejich metabolismus. Celulitida není nezávislá lokální patologie, ale projev celkového stavu organismu. Proto bez odstranìní pøíèin není možné léèit dùsledek. Ozonová terapie pùsobí komplexnì na celý organismus od bunìèné po systémovou úroveò. Pravidelná pùlroèní ozonová terapie poskytuje dostateènou prevenci organismu proti „oxidaènímu stresu“, a tím i celulitidì. Na základì mnoha zkušeností mùžeme prohlásit, že ozonoterapie je jedna z nejlepších metod prevence a léèby celulitidy.

Fungování :

Pøípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

Vtírání aktivního ozonu. Ozon je látka, která má výraznì stimulaèní úèinek na všechny buòky lidského organismu. Z mnoha úèinkù, které má, nás zajímá zejména jeho úèinek na kùži a podkoží ve smyslu potlaèení a prevence celulitidy, kožních erozí a vypínání kùže, dále jeho úèinek na stimulaci metabolismu v organismu, regeneraèní a relaxaèní.

Po masáži se provede tlakový zábal. Díky stlaèení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží- velmi úèinné na celulitidu. Zábal se dává po vmasírování ozónového krému a tím se zvyšuje jeho vstøebávání do tkání. Zábal zasahuje bøicho, hýždì, dolní konèetiny v oblasti stehen. Doba zábalu trvá 15-30 minut, což je ideální èas pro vstøebání ozónu…

Následná péèe:
Po úspìšné kùøe doporuèujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledkù, pøíp. anticelulitikum k domácí péèi.

Zábal s celustin gelem

Celustin gel – tlumí projevy celulitidy

 Masážní gelová kompozice s vysokým obsahem rostlinných extraktù a silic. Zpùsobuje místní prohøátí a prokrvení tkánì a tím zvyšuje látkovou výmìnu a urychluje odbourávání tukových bunìk. Aktivní látky zvyšují elasticitu a rozpouští drobné jizvièky v podkoží. Pro dosažení maximálního úèinku doporuèujeme problematické partie tìla procvièit. Spoleèné pùsobení silic a lehkého procvièení vede k likvidaci tukových bunìk a vyhlazení pokožky. Aroma použitých silic stimuluje, pùsobí jako afrodiziakum a upravuje krevní obìh.

Použití:

Fungování :

Pøípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

aplikujte v místech výskytu tzv. pomeranèové kùže. Neaplikujte na sliznice a otevøené rány. Smìs vykazuje silný zahøívací efekt. Pøírodní aktivní látky mohou být silným alergenem, doporuèujeme proto pøed plošným použitím pøípravku nejprve provést test kožní dráždivosti. 

Kontraindikace:

Nejsou známy pøípady nežádoucích interakcí na léky èi potravinové doplòky. Nejsou známa omezení v dobì tìhotenství, nebo pøi kojení.

Rašelinové zábaly

Rašelina je podávaná v polopropustných membránových igelitových sáècích urèených na jednorázové použití – splòuje i ty nejnároènìjší hygienické požadavky.

Pùsobení:

Termofyzikální

Z jedním z hlavních efektù rašeliny je její tepelná setrvaènost, která je v porovnání s vodou nìkolikanásobnì delší. Této vlastnosti je využíváno pøi léèbì suchým teplem.

Biochemické

Rašelina je tvoøena více než stovkou rostlin, rostoucích v úrodné pùdì. Skrývá nespoèetné množství živin, pøírodních stopových prvkù, minerály a látky, které se snadno vstøebávají pøes lidskou pokožku. Je bohatá na organické látky, a to hlavnì na huminové kyseliny a lipidy, pryskyøice a pøírodní minerály.
Pøíznivì ovlivòuje obnovu kožních bunìk, má výrazné antioxidaèní úèinky, pùsobí antibakteriálnì a posiluje imunitu. Pùsobí celkovì harmonizaènì na biochemii lidského tìla.
Svým složením zvyšuje prokrvení, zlepšuje èinnost svalstva a kloubù, podporuje rychlejší vstøebávání krevních výronù, zlepšuje hojení tìžkých kožních ekzémù, zlepšuje stav pomeranèové pokožky a mnohé jiné.

Tepelný zábal doporuèujeme pøi:

Kontraindikace pro rašelinový zábal: