Havajská masáž (LOMI LOMI)

Historie

Havajská masáž „LOMI LOMI“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek a zároveň je tato terapie maximálně šetrná k tělu maséra. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.

Na Hawaii se zabydlela filozofie Huna, což značí očím nepoznané, viditelné jen srdci. Tato filozofie obsahuje sedm principů Huna:

1.      Svět je to, co si myslíme, že je. (Fakta si můžeme vyfotografovat nebo natočit na video. Všechno ostatní je už jen naše interpretace.)

  1. Není žádných omezení. (Jen ta která si vlastním myšlením vytvoříme)
  2. Energie proudí tam, na co se soustřeďujeme. (Jestliže se soustřeďujeme na pozitivní věci, víc pozitivního vidíme a přitahujeme.)
  3. Teď je okamžik moci. (Minulost už byla, budoucnost teprve přijde, ale tenhle okamžik je jediný, se kterým můžeme něco udělat.)
  4. Milovat znamená být šťastný. (Staří Havajci se netrápili otázkami: „Miluji ho? Miluje mě?“ Pocit štěstí jim byl v pravou chvíli tou nejlepší nápovědou.)
  5. Všechna síla pochází zevnitř. (Uvnitř sebe máme vše, co potřebujeme. Nenecháme se zablokovat výchovou, okolnostmi ani prostředím.)
  6. Účinnost je mírou pravdy. (Jestliže od života nedostáváme, co bychom si přáli, změňme své myšlení.)

Účinky masáže

Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Hluboce relaxuje a harmonizuje. Odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí. Uvolňuje kloubní spojení. Pomáhá detoxikaci organismu.

Kontraindikace masáže „LOMI LOMI“

otevřené rány a modřiny

nedávné operace

křečové žíly

infekční onemocnění

kožní infekce

popáleniny

záněty

těhotenství

Délka masáže:

Závisí na požadavku klienta – nejúčinnější je samozřejmě celková masáž – 90 minut, ale je možné ji zkrátit na:

*     Masáž zadní části těla ( záda, nohy zezadu) – 50 minut

*     Masáž přední části těla ( nohy zepředu, horní končetiny, dekolt, šíje) – 50 minut

*     Kombinace dle dohody s klientem